021 49138880

دوربین ها و سیستم پارکینگ هوشمند هایک ویژن در فرودگاه بین المللی سنگال

(Total 1 Votes : 5 of 5)

16 / 07 / 1397
دوربین مدار بسته هایک ویژن hikvision

فرودگاه بین المللی بلیز دیگن سنگال، سیستم هوشمند نظارت و مدیریت پارکینگ شرکت هایک ویژن را مورد استفاده قرار می دهد

فرودگاه بین المللی بلیز دیگن تصمیم گرفته است به منظور کاهش مشکلات مربوط به پارکینگ و امن سازی منطقه گسترده پرواز خود، از راه حل نظارتی هوشمند شرکت هایکویژن استفاده کند که یک تامین کننده مشهور جهانی در خصوص محصولات نظارت ویدیویی از قبیل دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی بلیز دیگن (AIBD) که رسما در دسامبر 2017 توسط رئیس جمهور سنگال مکی سال (Macky Sall) افتتاح شد،  4500 هکتار وسعت دارد و در نزدیکی شهر دیاس (Diass) در 47 کیلومتری پایتخت داکار قرار دارد. این فرودگاه جدید که با هزینه 575 میلیون دلاری ساخته شده است، یکی از بزرگترین از مراکز جا به جایی مسافر و کالا در غرب آفریقا محسوب می شود، خصوصا با توجه به اینکه باند اصلی پرواز طوری طراحی شده است یک هواپیمای بزرگ مانند A380 و  B787 را در خود جای بدهد. انتظار می رود که حدودا 3 میلیون نفر در سال از طریق این فرودگاه سفر کنند و در سال 2035 این عدد به 10 میلیون نفر برسد.

 سیستم هوشمند نظارتی هایک ویژن Hikvision:

پارکینگ و منطقه پرواز این فرودگاه با کمک سیستم هوشمند نظارتی هیک ویژن امن و تحت مدیریت قرار می گیرد.

این فرودگاه که با خطوط هوایی مطرح مانند خطوط هوایی الجزائز، ساحل عاج، اتیوپی، فرانسه، کنیا، تونس، ایبری و آفریقای جنوبی کار می کند، برای مسافران مدرن ترین زیرساخت ها را فراهم آورده و پارکینگ و منطقه پرواز خود را با کمک سیستم هوشمند نظارتی هیک ویژن امن و تحت مدیریت قرار داده است.

با یک پایانه مسافری دو طبقه به متراژ 42000 متر مربع و ساختمان پایانه بار به متراژ 12800 متر مربع، این فرودگاه آماده جا به جایی 50000 تن بار و 80 هزار جا به جایی هوایی را در سال دارد و راه حلی پایدار برای فعالیت اقتصادی درون قاره آفریقا محسوب می شود.

مدیریت سایت و پارکینگ

برای پرداختن به مسئله امنیت، مدیریت موثر و اهداف سودآوری فرودگاه در خصوص پارکینگ، اپراتور سنکار (Senecar) از توزیع کننده رسمی هیک ویژن با نام CST Securite استفاده کرد. CST Securite با حمایت تیم فنی هایک ویژن، و تمام گروه های ذینفع، فعالیت های لازم برای تامین نیازهای پارکینگ فرودگاه و نظارت امنیتی منطقه پرواز، و الزامات مدیریت سایت را انجام داد.

سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ: CST Securite دوربین های ANPR با رزولوشن ایچ دی 17 x DS-TCG225 2MP را نصب کرده است.

CST Securite با استفاده از محصولات تخصصی مدیریت هوشمند پارکینگ هایک ویژن، دوربین های ANPR با رزولوشن ایچ دی 17 x DS-TCG225 2MP را نصب کرده است که دارای ویژگی های زیر است: لیست سفید درونی، پشتیبانی از شناسایی LPR، کنترل ورودی/ مانع و خروجی صدا.

سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ هایک ویژن در این فرودگاه از آخرین تکنولوژی مانع بهمراه استاندارد صنعت ANPR (سیستم تشخیص خودکار پلاک خودرو) هیک ویژن استفاده می کند تا ورود و خروج خودروها از پارکینگ بدون هیچ مشکلی صورت گیرد. شناسایی سریع خودرو و نرم افزار کنترل مانع یکپارچه یعنی اینکه صف ها کمتری شکل می گیرد و ترافیک روان تر آن منطقه می باشد که موجب افزایش بهره وری و کارآمدی پارکینگ می شود.

دوربین های مدار بسته ضدتاریکی هایک ویژن

تکنولوژی های تصویربرداری WDR حقیقی و ضدتاریکی هایک ویژن در سیستم ANPR این فرودگاه بکار گرفته شدند، که موجب تشخیص دقیق و شفاف و ضبط خودروهایی می شود که شب یا روز از پارکینگ استفاده کردند.

فعال سازی مانع پارک خودرو این فرودگاه با کوئل های حسگر سنتی در کف انجام نمی شود (که تشخیص میداد که یک خودرو می خواهد وارد یا خارج شود)، بلکه از حسگرهای دقیق راداری استفاده می شود. این تکنولوژی نصب و نگهداری ساده تری دارد، چرا که دیگر به سوراخ کردن کف و زمین برای نصب کوئل های حسگر و کابل های آن نیاز نیست. علاوه بر این، راه حل راداری هیک ویژن تحت تاثیر مسائل محیطی مانند نور، گرد و خاک یا باران قرار نمی گیرد، که این عوامل می توانستند عملکرد حسی روش های قبلی را مختل کنند. رادار همچنین یک تکنولوژی بسیار قابل اعتمادتری محسوب می شود، چونکه می تواند عابران و وسایل نقلیه را بسیار دقیق تر تشخیص و چک کنید، که موجب امنیت بیشتر فرودگاه می شود.

محصول راداری هایک ویژن: سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ ویک ویژن، زنگ های هشدار مختلفی دارد که می تواند به اپراتور سیستم ANPR کمک کند تا فعالیت ها را مدیریت کند.

این سیستم با کمک کردن به سنکار برای کاهش فعالیت های خود، اطلاعات ارزشمند آماری و تحلیلی خوبی فراهم می کند از جمله سابقه جایگاه های پارک، نرخ استفاده از پارکینگ و جریان خودرویی پارکینگ.

با توجه به قابلیت عملکردی این سیستم، زنگ های هشدار مختلف به اپراتورهای سیستم ANPR کمک می کند تا فعالیت روزانه را مدیریت کنند از جمله، پارک غیرمجاز، پارک برای مدت بیش از حد، و دسترسی غیرقانونی که همه این ها در مدیریت امنیت و ترافیک نقش مهمی دارند.

امنیت بالای پرواز

این فرودگاه برای جا به جایی 50 هزار تن بار و جا به جایی هوایی 80 هزار نفری در سال طراحی شده است. ساختمان پایانه باری این فرودگاه به متراژ 12800 مترمربع در جنوب غرب باند قرار داد و دارای محیط هایی برای حفاظت از کالاها (مانند فریزر)، تسهیلات دفتری و مکان هایی برای خدمات الکترومکانیکی می باشد.

CST Securite به منظور ادغام سنجش های امنیتی فرودگاه با مدیریت سایت، با تیم امنیتی فرودگاه همکاری کرده و بهترین مکان ها برای نصب دوربین های منطقه پرواز را شناسایی کرده است. ترکیبی از دوربین های شبکه ای فول ایچ دی اکسیر DS-2CD2T42WD 4MP / DS-2CD2T22WD هایک ویژن (50 متر) و دوربین های گنبدی شبکه مقاوم در برابر تخریب فول ایچ دی DS-2CD2142FWD 4MP / DS-2CD2122FWD 2MP(30 متر) برای پوشش تمام نواحی داخلی و خارجی نصب شد.

دوربین های آی پی و NVR هیک ویژن: دوربین های NVR-7332NI-E4/16P و DS-7716NI-I4 NVR نصب شدند تا امکان ضبط با رزولوشن 6 مگاپیکسلی را فراهم آورند.

پارامترهای فعال سازی زنگ هشدار VCA، با پشتیبانی از تصویربرداری با کیفیت بالای دوربین های Hikvision، برای تمام دوربین ها تعبیه شده تا فعال سازی هشدار خودکار شود و بصورت خودکار مسائل مهم هر دوربین را ثبت کند.

 به منظور فراهم آوردن نظارت موثر در زمان واقعی برای تیم های مدیریت و امنیت فرودگاه در اتاق کنترل، دوربین های NVR-7332NI-E4/16P و DS-7716NI-I4 NVR نصب شدند تا امکان ضبط با رزولوشن 6 مگاپیکسلی را فراهم آورند. کنترل سیستم ها بصورت راحت از طریق نرم افزار کنترل iVMS-5200E هایکویژن انجام می شود، و اجازه می دهد  تمام جنبه های سیستم نظارتی بصورت موثر مدیریت شود.

کوین ژو (Kevin Zhu) مدیر عامل شرکت CST Securite در مورد نصب AIBD اینگونه اظهارنظر کرده است:   "با توجه به استفاده از محصولات این شرکت در پروژه های معتبر، ما شک نداشتیم که انتخاب محصولات نظارتی هیک ویژن گزینه مناسبی است. حالا، می توانیم شهرت و کیفیت محصولات هایک ویژن را تایید کنیم و بگوییم که خدمات پس از فروش خوبی نیز دارند".