021 49138880

دوربین ها و راهکارهای امنیتی هایک ویژن برای شهر یانگون میانمار

(Total 1 Votes : 4 of 5)

04 / 08 / 1396

هایک ویژن، عرضه‌کننده محصولات و راهکارهای نظارت ویدئویی و سیستم مدار بسته، از طریق اجرای یک راهکار گسترده مدیریت هوشمند یکپارچه ترافیک در سراسر شهر حصول اطمینان از جریان ایمن وسایل نقلیه را به ارمغان می‌آورد و به بهبود استانداردهای رانندگی در یانگون، بزرگ‌ترین شهرستان در میانمار (به‌طور رسمی برمه)، کمک می‌کند.

تراکم بسیار بالای ترافیک

به دلیل توقف تحریم‌های بین‌المللی اقتصادی علیه میانمار در سال 2011 ، طی یک رشد سریع از این سال به بعد حدود ده‌ها هزار خودرو به جاده‌های شهر منتقل شدند و یانگون، که جمعیت آن بیش از 7 میلیون نفر است، با مشکل حاد انبوه ترافیک روبرو شد.

پدیده جدید تراکم ترافیکی سنگین در جاده‌های یانگون سبب شده بود که به‌طور منظم در پنج جاده اصلی شهر در ناحیه مرکزی شهر که شرق را به غرب متصل می‌کرد گره ترافیکی ایجاد شود و در ساعات اوج  عابرین اغلب سریع‌تر از وسایل نقلیه موتوری حرکت می‌کردند! مسیر 16 کیلومتری مرکز شهر به فرودگاه بین‌المللی یانگون که می‌بایست در عرض تنها 15 دقیقه طی می‌شد، اغلب 90 دقیقه به طول می‌انجامید.

در سال 2007، حدود 180،000 خودرو در خیابان‌های شهر وجود داشت. به گفته کمیته توسعه شهر یانگون (YCDC)، تا سال 2014 این تعداد تقریباً دو برابر شده بود.

تصادفات خودرو و مرگ‌ومیر جاده‌ای

به‌عنوان یک نتیجه حاصل از ترکیب ترافیک سنگین، تراکم شدید و استانداردهای پایین رانندگی، 2100 تصادف و 475 مرگ‌ومیر جاده‌ای در سال 2012 در این شهر اتفاق افتاد. بااین‌حال، در سال 2013 این ارقام با افزایش 5/6 درصدی به نزدیک 3000 تصادف و 506 مرگ‌ومیر رسید.

YCDC همچنین دریافته است که جریان شدید ترافیکی در حال افزایش، افزایش نقض قوانین ترافیکی ازجمله رد کردن چراغ‌قرمز و دور زدن‌های ممنوع را منجر شده که افزایش بیشتر تراکم و قرار دادن مسافران عمومی و وسایل نقلیه در خطر بیشتر ناشی از تصادفات را در پی داشته است. برای رسیدگی به این مسائل، YCDC تصمیم گرفت تا اقداماتی را انجام دهد و از مناقصه دعوت از شرکت‌ها برای ارائه یک راه‌حل مبتنی بر فناوری برای رهایی از مشکلات شدید ترافیکی استفاده کرد.

آن‌ها بر اساس تجربه گسترده خود در زمینه طراحی و نصب و راه‌اندازی تعداد زیادی از سیستم‌های نظارت و کنترل الکترونیکی ترافیک در مقیاس بزرگ که در صد‌ها شهر چین مستقر کرده بودند، در نهایت پیشنهاد شرکت هیئت بیست و یکم راه‌آهن چین با مسئولیت محدود مبنی بر ارائه راهکار مدیریت جامع هایک ویژن از شهرستان‌ها در سراسر چین، پیشنهاد برنده اعلام کردند.

 

در سال 2012، شهر یانگون با 2100 مورد تصادف خودرو و 475 مرگ‌ومیر جاده‌ای، تراکم ترافیکی  شدید و استانداردهای پایین رانندگی روبرو بود.

هایک ویژن به‌عنوان یک مشاور فنی با کار بر روی پروژه DICTCS (طراحی، نصب و راه‌اندازی سیستم کنترل ترافیک) ، با هر دو سازمان هم شرکت هیئت بیست و یکم راه‌آهن چین با مسئولیت محدود و هم YCDC  همکاری نزدیکی در جهت کشف جزئیات یک راهکار کنترل ترافیک که قابلیت عملکرد سیستم، عملیات یکپارچه و قابل‌گسترش در آینده را تضمین کند داشت.

فناوری اثبات‌شده بر روی زمینه

برای کنترل سیستم گسترده ترافیک در سراسر شهر، هایک ویژن سیستم اثبات‌شده مدیریت هوشمند ویدیویی خود را که به‌طور خاص به‌عنوان یک پلت فرم جامع کاربردی پردازش تصویر برای برنامه‌های مدیریت ترافیک طراحی‌شده بود ارائه کرد.

این پلت فرم ادغام ایستگاه‌های بازرسی خودرو، تشخیص نقص، نظارت تصویری، تشخیص پارک غیرقانونی خودروها، کنترل تقاطع و جمع‌آوری داده‌ها در یک سیستم مدیریت واحد است. مقیاس عمل برای راهکار کنترل ترافیک‌هایک ویژن همچنین شامل یک سیستم کامل تشخیص نقض قوانین جاده ای به همراه تشخیص پارک غیرقانونی است.

پلت فرم کنترل جامع ITS هایک ویژن  در مرکز سیستم‌های مدیریت ترافیک بکار گرفته‌شده در چراغ‌های راهنمایی رانندگی در 154 چهارراه قرار دارد که در آن‌ها یک تأسیسات هدفمند، شامل سرورهای داده‌ای که خدمات مدیریت، پایگاه داده، جریان، ذخیره‌سازی، رویدادهای ترافیکی و ابزارهای ترافیکی را ارائه می‌دهند که همه آن‌ها توسط یک فایروال اختصاص‌یافته امن محافظت می‌شوند.

فناوری سیگنال کنترل‌گر ترافیک

برای تضمین جریان بهتر ترافیک ، در نقاط شهری حاشیه ای سیستم، از فناوری سیگنال کنترل‌گر برای اجرای قوانین ترافیکی چندگانه استفاده می‌شود. ابتدا، سیستم بازرسی، اطلاعات کلیدی در مورد جریان ترافیک و نقض قوانین موجود را فراهم می‌کند. هنگامی‌که یک وسیله نقلیه ناقض قانون از یک ایست بازرسی مجهز به ITS عبور می‌کند، سیستم بلافاصله از آن وسیله یک عکس گرفته و به‌طور خودکار اطلاعات قابل‌توجهی، ازجمله ANPR (پلاک خودرو) و مقدار سرعت آن را به تصویر اضافه می‌کند.

سرعت خودرو را می‌توان با رادار یا بخش‌های تقسیم‌شده از جاده محاسبه کرد. در این حالت، یک رادار با ویژگی دقت بالا سوابق سرعت وسایل نقلیه را به‌طور مطمئن و پیوسته ضبط می‌کند، درحالی‌که یک سیستم تقسیم دوگانه بازرسی در مقایسه با یک واحد کنترل تک، عملکرد بهری دارد.

علاوه بر این، با اجرای سیستم تشخیص مجهز به تکنولوژی دوربین مداربسته ‌هایک ویژن مربوط به زمانی که چراغ ‌قرمز است و در کنار چراغ راهنمایی رانندگی از آن استفاده می‌شود، روان بودن ترافیک تضمین می‌شود. از نقض قانون چراغ‌قرمز یک ویدیو مستند تهیه می‌شود. یک ویدیو ترافیکی سه تصویر از وسیله نقلیه‌ای که چراغ‌قرمز را رد می‌کند تهیه می‌کند و اطلاعات مستندی حاوی زمان و تاریخ، محل و شماره پلاک وسیله در اختیار قرار می‌دهد سپس سه تصویر و یک نمای نزدیک در یک تصویر گرد می‌آیند که مدرکی برای اطلاع از نقض قانون و پیگرد قانونی بدست آید.

تشخیص نقض قوانین

در طول زیرمجموعه، از دوربین‌های هایک ویژن  برای نظارت بر پارک خودروها از طریق سیستم تشخیص پارک غیرقانونی خودرو در شهر استفاده می‌شود. از دوربین‌های کنترل سرعت نصب‌شده در ارتفاع برای ثبت سه تصویر از وسیله‌ای که غیرقانونی پارک شده استفاده می‌شود و سپس اطلاعات مربوط به مکان و زمان خودرو پلاک آن و نوع محدودیت پارک را ضبط می‌کند.

علاوه بر اینکه سیستم قادر است نقض‌های رایج قوانین رانندگی مانند سوءاستفاده از تقاطع، رانندگی در مسیر خلاف، انحراف از مسیر، تغییرات ممنوعه مسیرها، عبور از محل عبور عابر  پیاده، شمارش ترافیک و رانندگی در جهت عکس، را شناسایی و مدیریت کند، یک نگاه دقیق بر کیفیت جریان ترافیک شهر، نظارت 24 ساعته در هرروز و در طول هفت روز هفته به دست می‌دهد.

 

سیستم کنترل ترافیک  هایک ویژن  گزارش جریان ترافیک را ارائه داده و امکان نمایش آن در مانیتورهای کنار جاده‌ای بزرگ راهنمایی ترافیک را فراهم می‌کند.

برای کمک به کاهش تراکم ترافیک در نقاط ویژه پرتراکم و در اختیار قرار دادن اطلاعات ترافیکی به استفاده‌کنندگان از جاده‌ها سیستم کنترل ترافیک جریان ترافیک را گزارش می‌دهد و آن را در مانیتورهای بزرگ متصل به دوربین های مداربسته کنار جاده‌ای راهنمایی ترافیک به نمایش می‌گذارد. اطلاعات کسب‌شده توسط سیستم شامل شمارش خودرو، سرعت متوسط، طول صف ترافیک، نوع وسیله نقلیه، محل و زمان، فاصله طولی بین دو خودرو ، فاصله عرضی بین دو خودروی مجاور و سطح تراکم ترافیک (3 نوع – واضح، کند ، یا متوقف‌شده) می‌شود.

اطلاعات، رفتار و جریان  ترافیکی بهتری به همراه می‌آورد.

تمام اطلاعات، ثبت ‌شده و در موقع مناسب در اختیار اتاق کنترل قرار داده می‌شود. این داده‌های ارزشمند این امکان را فراهم می‌کند تا تیم مدیریت ترافیک، زمان چراغ‌های راهنمایی را در جهت کاهش ترافیک‌های گلوگاهی در چهارراه‌ها، بهبود جریان ترافیک و اطمینان از تجربه سفرهای بهتر جاده‌ای برای شهروندان یانگون تنظیم کنند. شبکه سراسری نظارت جاده‌های شهری با دوربین در اتاق کنترل بر یک دیوار مانیتوری هایک ویژن به ابعاد 40 × 47 باکیفیت‌های HD و LCD به نمایش گذاشته می‌شود.

ازآنجایی‌که سیستم راه‌اندازی شده است، نقض قوانین ترافیکی ثبت‌شده و به رانندگان خودروها به‌طور خودکار با یک اخطارنامه هشدار داده می‌شود. این فرآیند به آموزش ساکنان و بازدیدکنندگان در جهت عادت کردن به توجه به کارایی‌های جدید سیستم کمک می‌کند و آن‌ها را وادار به بهبود رفتارهای رانندگی آن‌ها قبل از اعمال جریمه‌ها می‌کند. پس از گذراندن دوره آزمایشی اولیه، در آینده سیستم طوری سازمان‌دهی خواهد شد تا امکان صدور نامه‌های پیگرد قانونی و جریمه‌های خودکار برای مجرمین فراهم شود.

حمایت از رشد اقتصادی و صنعتی

"پیاده‌سازی طراحی ، نصب و راه‌اندازی سیستم جامع کنترل ترافیک ‌هایک ویژن در یانگون میانمار با زیرمجموعه یکپارچه هایک ویژن، ما را قادر می‌سازد تا به اطلاعات زنده ترافیکی و تشخیص نقض قانون توقف در چراغ‌قرمز دست پیدا کنیم". این را تان وین، معاون دبیر کمیته توسعه شهر یانگون، بیان می‌کند.   "زیرمجموعه هایک ویژن نشان می‌دهد که موفقیت در کنترل  عدم تبعیت از قوانین راهنمایی و رانندگی قابل‌دستیابی است. ''

"یانگون اولین شهر بین‌المللی خارج از چین است که از راهکار مدیریت ترافیک DICTCS هایک ویژن استفاده کرده است، و با این کار به جمع صدها سیستم موفق مشابه نصب‌شده در سراسر چین پیوسته است." این را تونی خو، مدیر پروژه هایک ویژن اعلام می‌کند.  "با تشکر از راهکار نوآورانه جامع هایک ویژن، تکنولوژی حال حاضر به حصول  اطمینان از وضعیت بهبودیافته جریان ترافیک یانگون منجر شده که حمایت از توسعه هدفمند  YCDC  که همسو با حمایت و پایداری رشد اقتصادی و صنعتی شهر است."