021 49138880

دوربین های 4k هایک ویژن و کومبر در شهر تاونتون

(Total 1 Votes : 5 of 5)

23 / 07 / 1397
دوربین مداربسته هایک ویژن

دارای دوربین های 4k سیستم های امنیتی هایک ویژن[1] و کومبر در شهر تاونتون، وظیفه مانیتورینگ فالکون ها را بر عهده دارند.

داشتن یکی از بزرگترین شکارچیان جهان در وسط شهر خوشایند نیست. اما، زمانی که این شکارچی سریعترین پرنده جهان باشد و امکان ضبط کردن رفتار خودش را داشته باشد، مزیت یکی از برترین دورین های 4k از سیستم هایک ویژن، نشان می دهد که فرصت خیلی خوبی برای مردم تاونتون و کارشناسان بریتانیایی است. قوش تیز پر پرنده ای بزرگ، قوی، و فوق العاده سریع است- سریعترین حیوان در سیاره است. در پرواز عادی با سرعت 40 مایل در ساعت پرواز می کند و در تعقیب و گریز سرعتی برابر با 65 مایل در ساعت دارد. اما در شکار، می تواند با سرعت بیش از  200 مایل در ساعت به طعمه اش برسد.

فالکون کمی ترسناک است، و در دهه 1960 به علت آزار و اذیت انسان ها و تاثیر آفت کش ها روی زنجیره غذایی رو به انقراض نهاد. با توجه به قوانین قوی و حفاظت از گونه های ذکر شده، این پرندگان چرخه های طبیعی خود بهبود یافته اند و امروزه در بسیاری مناطق شهری گسترش یافته اند. درست مانند روباه شهری، فالکون گیاهان زینتی محیط زیست را برای لانه سازی انتخاب کرده اند، زوج های مادام العمر در ساختمان های بلند آشیانه می سازند و عمده تغذیه شان از کبوترهای وحشی است.

نظارت بر رفتار پرندگان

کار کردن با سیستم های امنیتی کومبر، مجموعی از پنج دوربین هایک ویژن، برای نظارت بر رفتار پرندگان نصب شده اند، و تمام فیدهای ویدئویی به صورت بی سیم به هایک ویژن و مانیتور 4k در کلیسا منتقل می شوند.

قدمت کلیسای سنت مری مگدلین که در قلب شهر سامرست واقع شده به قرن هشتم بر می گردد یعنی زمانی که مسیحیت در تاونتون ظهور کرد. از قرن دوازدهم، کلیسا از ماسه سنگ ساخته شده و این ساختار باستانی اولین چالش را برای تیم نصب فراهم کرده به طوری که در حال حاضر هیچ مجوزی برای حفاری و تثبیت دائمی در آن داده نشده است.

دومین چالش برای تیم نصب: قرار دادن تمامی پنج دوربین در ارتفاع بیش از 160 فوت در محدوده برج کلیسا

بالاترین نقطه ممکن

به طور طبیعی، این پرندگان بالاترین نقطه ممکن را برای نشستن انتخاب می کنند، که چالش دوم را برای تیم نصب ایجاد می کند: قرار گرفتن پنج دوربین در ارتفاع بیش از 160 فوت در محدوده برج کلیسا و در موقعیتی که به پروژه قوش تیز پر اجازه می دهد طیف وسیعی از رفتارها را مشاهده کند.

در نهایت، پرنده شناسان فهمیدند که فعالیت های نظارت نباید پرندگان را اذیت کند. این به معنی قرار گرفتن NVR و مانیتور 4k در سطح زمین و در انتهای کلیسا است.

پوشش جامع

سیستم های امنیتی کومبر[2] وظیفه طراحی و نصب سیستم نظارت سفارشی را بر عهده دارند، با استفاده از سوئیچ های هایک ویژن PoE برای ایجاد قدرت و انتقال داده ها برای تمامی پنج دوربین مجهز به IR که در برج قرار داشتند.

سه دوربین 4k روی دیرک چوبی نصب و سپس با تسمه به برج آویخته شده است تا بر ممنوعیت ایجاد هر تغییر دائمی در ساختار کلیسا چیره شود. تیم پروژه می توانند پرندگان را در هوا و در زمان خروج از برج ببینند، همراه با پوشش جامع آشیانه جدیدی که در آینده خواهند داشت.

تاثیر رفتار طبیعی

تیم مشاهدات پروژه ویدئو و صدا را از دوربین مداربسته 4 مگاپیکسلی که در جعبه آشیانه قرار دارد و دوربین 2 مگاپیکسلی کوچکی که بزرگنمایی می کند و در بالای برج قرار دارد دریافت می کنند تا تمامی محوطه را تحت نظر داشته باشد، و برای اطمینان از اینکه پرنده ها آسیب نمی بینند، یک پل بی سیم میکروتیک نانو AC برای ایجاد ارتباط امن بین بالای برج و انتهای کلیسا استفاده شده است.

این بدان معنی است که ویدئو و صدا از دوربین ها می توانند بدون تاثیر روی رفتار طبیعی فالکون ها تصاویر را ضبط کنند.

ارائه اطلاعات ارزشمند

طبق گفته مایکل لای ماوری، رهبر پروژه ی قوش تیز پر تاونتون، « با دو ماه عملیات تحت پوشش، سیستم جدید پوشش 24 ساعته زوج های فالکون را ایجاد کرده، از جمله تصاویر با وضوح بالای قوش هایی تیز پر که در پی طعمه پرواز می کنند».

«با وجود نصب و راه اندازی سخت و خطرناک در ساختمان باستانی، و استفاده از یک سیستم نصب غیرمعمولی که دوربین های فیلم برداری را در موقعیت های بسیار پرریسک قرار می دهد، ویدئوی 4k از دوربین های مداربسته گلوله ای IP در شب و روز کیفیت بالایی دارند. تجهیزات هایک ویژن تصاویر زمینی را از طیف وسیعی از رفتارها گرفته اند، از جمله شکار شبانه. این تصاویر 4k احتمالا اولین بار در بریتانیا مشاهده شده اند. علاوه بر این، فیلم های منحصربفرد 4k اطلاعات ارزشمندی برای کارشناسان خارجی قوش تیز پر ارائه می دهند، مثل اد دورتی، متخصص طبیعیت، پخش کننده و نویسنده کتاب قوش های تیز پر شهری».

تصاویر شکست زمین[3]

روز درب های باز در اواخر ماه مارس به جامعه محلی اجازه می دهد تا نتیجه کمک های خود را در تامین کل پروژه ببینند. به علاوه، انجمن ساماندهی پرنده شناسی سامرست و تیم اسپرینگ واچ بی بی سی علاقه شدیدی به تلاش های جوامع در رسانه های اجتماعی دارند. در حال حاضر، تیم قصد دارد پول بیشتری به دست آورد بنابراین مشاهده پرندگان می تواند از طریق وب سایت اتفاق بیفتد، که در حال حاضر در دست ساخت است.

مایکل لای مالوری، رهبر پروژه قوش تیز پر تاونتون، گفته «دوربین های هایک ویژن تصاویری باورنکردنی می گیرند. ما توانسته ایم تصاویر شکست زمین را از شکار شبانه و طیف وسیعی از رفتارها ضبط کنیم. تصاویر 4k احتمالا اولین بار در بریتانیا مشاهده شده اند و این فیلم های 4k منحصربفرد اطلاعات ارزشمندی به کارشناسان ارائه می دهد، مثل اد دورتی، طبیعت شناس، پخش کننده و نویسنده کتاب قوش های تیز پر شهری».

نتایج

  • تصاویر شگفت انگیز 4k از شکار شبانه و طیف وسیعی از رفتارها برای اولین بار.
  • دو ماه عملیات بی وقفه با دوربین هایی که در موقعیت های پر ریسک قرار داشتند.
  • نصب و راه اندازی سخت و خطرناک روی ساختمان باستانی
  • کاربر نهایی بسیار خشنود.

 


[1] . Hikvision

[2] . coomber

[3] . Ground-breaking images